Microvast, Inc Кина објектот во Huzhou, провинција Жеџијанг

1

2

 

Во 2014 година, Хангжу Dryair е ниска точка на росење десикант Одвлажнување ZCH-15000, 18000 ZCH-се користи за снабдување со ниска точка на роса воздух на -45 ℃ (73F) за 1040 квадратни метри (11200 квадратни стапки) сува просторија.

Во 2011 година, клуч сува просторија од 7500 sq.feet вклучувајќи ниски точката на росење десикант одвлажувачи ZCH-8000, ZCH-12000, ZCH-15000, ZCH-16000, ZCH-22000 за снабдување на воздух на Td≤-40 ℃.

3


Време на мислењето: Мај-31-2018

WhatsApp Online Chat !