ZCR серија десикант Одвлажнување

Краток опис:

ZCR series Desiccant Dehumidifier can dehumidify high relative humidity air with low temperature (60 ℃) regeneration air and achieved greater dehumidification than ZCB-D/Z series with high temperature (130 ℃) which apply conventional silica gel wheel.Waste heat from refrigeration process is used as a reactivation source of desiccant wheel of ZCB-R series desiccant dehumidifier, , resulting in an extremely energy efficient system.       Technical Parameter ZCR SERIES DESICCANT DEHUM...


 • ФОБ Цена: US $ 0.01Million - 0.2Million / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ZCR серија десикант Одвлажнување  може да dehumidify висока релативна влажност на воздухот со ниска температура (60 ℃) регенерација на воздухот и сушење постигне поголема од ZCB-D / Z серија со висока температура (130 ℃) кои се применуваат конвенционалните силика гел wheel.Waste топлина од ладење процес е се користи како извор на реактивирање на десикант воланот на ZCB-Р серија десикант Одвлажнување,, што резултира со исклучително енергетски ефикасен систем.

   

   

   

  Технички Параметар

  ZCR СЕРИЈА десикант одвлажнување СО НИСКО реактивирање ТЕМПЕРАТУРА

     Модел број

  волумен на воздух Процес

  Регенерација на волумен на воздух CMH

  вентилатор Процес на моторот (kW)

  Реактивиране вентилаторот на моторот (kW)

  Бара реактивирање моќност (kW)

  топла вода на 65 ° за повторно активирање (тон / час)

  Back-up реактивирање топлинска моќност (kW)

  CMH

  ZCR-R20-2000

  2000

  2000

  3,00

  1.10

  20

  1.7

  4

  ZCR-R30-3000

  3000

  3000

  3,00

  1.50

  30

  2.6

  6

  ZCR-R40-4000

  4000

  4000

  4,00

  2.20

  40

  3.4

  8

  ZCR-R50-5000

  5000

  5000

  4,00

  2.20

  50

  4.3

  10

  ZCR-R60-6000

  6000

  6000

  5.50

  3,00

  60

  5.1

  12

  ZCR-R80-8000

  8000

  8000

  7.50

  4,00

  80

  6.8

  15

  ZCR-R100-10000

  10000

  10000

  11.00

  5.50

  100

  8.5

  20

  ZCR-R120-12000

  12000

  12000

  11.00

  5.50

  120

  10,2

  24

  ZCR-R150-15000

  15000

  15000

  15.00

  7.50

  150

  12,8

  30

  ZCR-R200-20000

  20000

  20000

  15.00

  11.00

  200

  17

  40

  1.Make-до надворешниот воздух: 10 ~ 30% на довод на воздух; 2.controlled влажност 15 ~ 50% RH

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !