Aplikimet

 • farmaceutike

  farmaceutike

  Farmaceutike në prodhim farmaceutik, shumë poweders janë shumë hygroscopic.When lagështi, këto janë të vështirë për të procesit dhe raft-jetës kanë kufizuar. Për këto arsye, në prodhim, paketim dhe procesin ruajtjen e produkteve farmaceutike, një nivel të kontrolluar në mënyrë rigoroze të lagështisë i ...
  Lexo më shumë
 • shtresë

  shtresë

  Një burim i madh i VOCs bëra nga njeriu janë veshje, sidomos ngjyra dhe veshje mbrojtëse. Tretës janë të nevojshme për të përhapur një film mbrojtëse apo dekorative. Për shkak të pronave të saj të mirë të aftësisë paguese, NMP është përdorur për të shpërndarë një gamë të gjerë të polimere. Ajo është përdorur edhe në shumë litium jon baterive fabricat ...
  Lexo më shumë
 • ushqim

  ushqim

  Ushqimi Një nivel i kontrolluar dhe lagështia e ajrit është shumë e rëndësishme për cilësinë e produktit të përfunduar në industrinë ushqimore të tilla si çokollatë dhe sheqer, dy prej të cilave janë shumë hygroscopic.When lagështia është e lartë, produkti do të thithin lagështi dhe të bëhet ngjitet, atëherë ajo shkopinj për makineri paketimit dhe ...
  Lexo më shumë
 • Urë

  Urë

  Bridges Corrosion damage can lead to large costs in bridge, therefore an environment that keeps a maximum of 50% RH around is necessary for anti-corrosion of the steel construction in the process of bridge construction. Related products:(1).(2) The client instance: New Jinggangshan Bridge
  Lexo më shumë
 • litium

  litium

  bateri Lithium Industria Lithium janë të larta lagështithithës dhe lagështi e produkteve të ndjeshme dhe shumë lagështia në prodhim litium do të shkaktojë shumë probleme të produkteve litium, të tilla si ecurinë e jostabilitetit, reduktimin e afat, zvogëlimin e kapacitetit të shkarkimit. Kjo është arsyeja pse ajo është aq e importa ...
  Lexo më shumë
 • depo, ruajtje frigorifer

  depo, ruajtje frigorifer

  Frigorifer Storage Problemi më i madh në ruajtje në frigorifer është e acar dhe akull, sepse kur ajri i ngrohtë vjen në kontakt me një mjedis të ftohtë, kjo dukuri është e pashmangshme. Nëse dehumidifiers janë aplikuar për të krijuar një mjedis të thatë në ruajtjen frigorifer, këto probleme do të zgjidhen një ...
  Lexo më shumë
 • Aplikimi ushtarak

  Aplikimi ushtarak

  Ushtarake Storage Dhjetëra mijëra dehumidifiers janë përdorur për të mbrojtur pajisje të shtrenjta ushtarake në të gjitha pjesët e botës, uljen e kostove të mirëmbajtjes në mënyrë drastike dhe rritjen e gatishmërisë luftarake e pajisjeve ushtarake të tilla si avion, tanke, anije dhe materiale të tjera ushtarake. Faqet prodhim ...
  Lexo më shumë
 • Kimike Glass Tire

  Kimike Glass Tire

  Kimike Shumica e plehrave përmbajnë kripë tretshëm në ujë, të cilat janë provuar të jenë efektive në furnizimin e ushqyesve mineral të crops.All materialet e plehrave janë të prekur drejtpërdrejt nga uji dhe mund të ndërveprojnë me lagështi në atmosferë që zakonisht rezultojnë në rezultate të padëshirueshme të tilla si caking o. ..
  Lexo më shumë
 • Platic

  Platic

  Kur një central bërthamor është mbyllur për furnizimin me karburant, një proces që mund të marrë një ajër të tërë vjeçar-dehumidified mund të mbani komponente të tilla jo-bërthamore si kaldaja, condensers, dhe turbinat ndryshket free. Problemi lagështia e industrisë plastike është shkaktuar kryesisht nga fenomeni kondensimit në su ...
  Lexo më shumë

WhatsApp Online Chat !